Nocowanie - SIGMA ESCAPE NIGHT

W nocy z 8/9 czerwca 2018 r nasza Szkoła zmieniła się w każdym calu. Osoby wchodzące do środka napotykały przeszkody w postaci zamkniętych na swojej drodze drzwi. Co się stało? Dlaczego nie można wejść na nocowanie na górne piętra i do sali gimnastycznej pytały? Aż zauważyły żółty plecak...


Nocowanie planowane było od dawna. Wśród kadry padały różne propozycje jaki stworzyć scenariusz. Nagle jak grom z jasnego nieba padła propozycja - zamknijmy Szkołę a w niej Uczniów. Niech rozwiążą zagadki i wyjdą. Propozycja ciekawa, inna - dlaczego nie. Zaczęło się. 


Na pierwszy ogień poszły zagadki. Dzięki współpracy z Escape Room Team Wołów stworzyliśmy szereg zagadek logicznych, mechanicznych i chemicznych. W grze wykorzystaliśmy 8 szkolnych pomieszczeń. W sumie uczniowie musieli rozwiązać 21 zagadek wykorzystujących ich wiedzę, ale również umiejętność logicznego łączenia faktów, odnajdywania informacji z źródłach pisanych czy precyzyjnego wykonywania doświadczeń laboratoryjnych. Nie obyło się bez Pani Karoliny i grupy jej Przyjaciół, którzy przetestowali całą grę, dzięki czemu mieliśmy możliwość wprowadzenia poprawek i dopracowania szczegółów.Uczniowie zmierzyli się z Panem Tadeuszem, językiem esperanto Ludwika Zamenhofa, pocztem królów polskich, polskimi noblistami, doświadczeniami chemicznymi w wyniku których mieli ustalić ciężary właściwe cieczy, wykonać połączenie składników w taki sposób aby reakcja wydobyła z kolby przedmiot, czy też odnaleźć odpowiednie jednostki fizyczne i elektryczne.Jednak nie chcemy zdradzać zagadek. Kto wie, może Wy Drodzy Czytelnicy wkrótce zawitacie do nas, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności....Wystarczy powiedzieć, że po 120 minutach gry, kiedy uczniowie dotarli już do finałowego miejsca usłyszeliśmy głowy jak to, już koniec?.Jednak czekała ich jeszcze jedna zagadka... Ostatnia zagadka tego wieczora. Dzięki Hurry Up Wrocław mogliśmy najlepszej osobie wręczyć voucher zniżkowy na grę w dowolnym pokoju we Wrocławiu. 

Czy Ty Drogi Czytelniku, rozwiążesz ostatnią zagadkę? Spójrz na obrazek poniżej. Pod nim masz podpowiedź.

Do zobaczenie wkrótce... Nasza gra to takie The Never Ending Story...
Zagadką są cyferki, ale odpowiedzią są literki...

Komentarze